Fillon rregullimi i rrugës në Budisalc të Klinës - Bota Sot
Fillon rregullimi i rrugës në Budisalc të Klinës

Kosova

E martë, 23 tetor 2018

Fillon rregullimi i rrugës në Budisalc të Klinës

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 16:08
Fillon rregullimi i rrugës në Budisalc të Klinës

Në bazë të bashkëpunimit të Ministrisë për Forcën e Sigurisë së Kosovës (MFSK) me institucionet e vendit dhe të marrëveshjes me Komunën e Klinës, IOM-in, Ministrinë për Komunitete dhe Kthim dhe Ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar, Batalioni i Xhenios i FSK-së filloi sot punimet në rregullimin e rrugës në fshatin Budisalc të Komunës së Klinës, në gjatësi prej 400 metrave.

Në këtë ngjarje morën pjesë ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, z. Ruairi O’Conell, kryetari i Komunës së Klinës, Zenun Elezaj, zëvendëskomandanti i KFT-së, gjeneral brigade Gëzim Hazrolli, përfaqësues të IOM-it, Ministrisë për Komunitete dhe oficerë të KFOR-it dhe të FSK-së.

Qëllimi i këtij projekti është lehtësimi i qarkullimit të banorëve të fshatit për në Manastirin e Budisalcit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test