Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës - Bota Sot
Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Kosova

E shtunë, 17 nëntor 2018

Të premten ora e parë e mësimit i kushtohet pavarësisë së Kosovës

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 16:18
Ilustrim

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka marrë vendim që të premten, në të gjitha shkollat fillore dhe të mesme të Kosovës, ora e parë e mësimit t’i kushtohet historikut të pavarësisë së Republikës së Kosovës, sakrificës së popullit shqiptar dhe kontributit të bashkësisë ndërkombëtare për lirinë dhe pavarësinë e Kosovës.

Këtë vendim, ministri Bytyqi e ka marrë në prag të 10 vjetorit të pavarësisë së Republikës së Kosovës,  me qëllim të zgjerimit të njohurive të nxënësve për këtë ngjarje të rëndësishme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test