Pacolli takoi këshilltarin e kancelares Merkel - Bota Sot
Pacolli takoi këshilltarin e kancelares Merkel

Kosova

Pacolli takoi këshilltarin e kancelares Merkel

Më: 6 mars 2018 Në ora: 22:34
Behgjet Pacolli dhe Jan Hecker

Zëvendëskryeministri dhe shefi i diplomacisë së Kosovës, Behgjet Pacolli sot ka takuar këshilltarin për politikë të jashtme të kancelares Angela Merkel, Jan Hecker.

Postimi i Pacollit në Facebook:

Takim i rëndesishëm me këshilltarin për politikë të jashtme të Kancelares Merkel, Dr.Jan Hecker. Diskutim i rëndësishëm për reformat, rrugën e Kosovës drejt integrimit në BE dhe kordinimin e implementimit te agjendës tonë si shtet. Bashkëpunimi ekonomik me Gjermaninë mbetet prioritet i yni si shtet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test