SKV-ja me aksion simbolik vlerëson komunikatën e MASHT-it me notë të dobët - Bota Sot
SKV-ja me aksion simbolik vlerëson komunikatën e MASHT-it me notë të dobët

Kosova

SKV-ja me aksion simbolik vlerëson komunikatën e MASHT-it me notë të dobët

Më: 7 mars 2018 Në ora: 13:28
Organizata studentore “Studim, Kritikë, Veprim”

Organizata studentore “Studim, Kritikë, Veprim” ka organizuar një aksion sibmolik përmes së cilit shpreh pakënaqësitë me zhvillimet e fundit në arsimin në Kosovë.

Studentën kanë vendosur një poster të komunikatës me plot gabime të Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, në obkejtin e kësaj ministrie. Kjo komunikatë ishte dërguar mediave ditë më parë, ndërsa studentët e përdorën për aksionin e tyre simbolik.

“Zgjidhja nuk është fshehja e rezultateve, zgjidhja bëhet duke i njohur e duke i përmirësuar ato. Kjo nuk do të ndodhë përderisa në një komunikatë për media kjo Ministri bënë dhjetëra gabime drejtshkrimore në rreth 4 paragrafë tekst. Sot përmes këtij aktiviteti po i korrigjojmë gabimet e kësaj Ministrie, por gabimet e njëpasnjëshme që po ndodhin do ti përgjigjemi me rezistencë” kanë deklaruar nga kjo organizatë.

Aksionin SKV-ja e zhvilloi në Ditën e Mësuesit kur shënohen 131 vjet të hapjes së shkollës së parë shqipe në Korçë.

Image

 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test