Lladrovci e bënë një ndryshim në kabinetin e tij - Bota Sot
Lladrovci e bënë një ndryshim në kabinetin e tij

Kosova

Lladrovci e bënë një ndryshim në kabinetin e tij

Më: 7 mars 2018 Në ora: 17:10
Ramiz Lladrovci

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka bërë një ndryshim në kabinetin e tij.

Ilir Shala më nuk do të jetë drejtor i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në këtë komunë.

Burimet e Indeksonline brenda komunës kanë thënë se kryetari Lladrovci nga sot e ka emëruar ushtrues detyre në këtë dikaster Lumturije Kiqinën, e cila deri tani ka qenë shefe e sektorit të Shëndetësisë në këtë komunë.

Ndryshe Lumturije Kiqina është motra e Zeqir Kiqinës, anëtar i këshillit drejtues të AAK, njëherësh edhe koordinator i AAK-së për Drenas. Por sipas burimeve, për Lladrovcin kjo nuk ka rëndësi andaj ja ka besuar detyrën Lumturije Kiqinës .

Ndërsa Ilir Shala i cili deri tani e ka drejtuar këtë dikaster është kthyer doktor aty ku ka qenë i sistemuar më herët.

Ditë më parë Lladrovci ka emëruar drejtor të financave Labinot Grudën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test