Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit - Bota Sot
Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Kosova

Jeta modeste e nipit të Adem Jasharit dhe udhëtimet luksoze të djalit të Hashim Thaçit

Më: 7 mars 2018 Në ora: 23:06
Adem Jashari dhe Hashim Thaçi

Presidenti Hashim Thaçi ka dy fotografi me heroin Adem Jashari dhe i publikon ato sa herë që ka një përvjetor që lidhet me rënien heroike të familjes Jashari në Prekaz. Në të dyja këto fotografi, Hashim Thaçi dhe Adem Jashari nuk dallojnë shumë për nga veshja, madje të dytë duket se kanë bërë jetë modeste. Por pas sakrificës së krejt familjes së Adem Jasharit dhe luftës së UÇK-së lufta përfundoi dhe Kosova fitoi lirinë.

Por lirinë më shumë e ka shijuar Hashim Thaçi. Edhe djali i tij, Endrit Thaçi.

E pasardhësit e komandantit Adem Jashari nuk duket se shijojnë të njëjtën liri. Adem Jashari, nipi i komandantit dhe Endrit Thaçi djali i komandantit politik tash president, Hashim Thaçi dallojnë si dita me natën. Njëri bënë jetë modeste në Prekaz e tjetri nuk i ndalë udhëtimet luksozë nëpër vendet e botës.

Adem Jashari 16 vjeç, është djali i Lulzim Jasharit i cili ia vuri emrin e babait të tij, heroit dhe komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Lajmin e plotë e gjeni te Mediat Shqiptare duke klikuar KËTU.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test