Kryetari i Suharekës shpërblen mbi 100 gra për nderë të “8 Marsit” - Bota Sot
Kryetari i Suharekës shpërblen mbi 100 gra për nderë të “8 Marsit”

Kosova

Kryetari i Suharekës shpërblen mbi 100 gra për nderë të “8 Marsit”

Nebi Ajeti Nga Nebi Ajeti Më 8 mars 2018 Në ora: 17:47
Bali Muharremaj

Mbi 100 gra për nder të festës së gruas “8 Marsit”, do të ndihmohen nga kryetari i Suharekës me ndihmesa financiare, duke i eliminuar organizimet dhe koktejet e ndryshme, dhe duke i zëvendësuar ato me para të gatshme.

Këtë e ka pohuar për “Bota sot”vetë kryetari i Suharekës Bali Muharremaj i cili ka thënë se kjo praktikë është duke u zbatuar për herë të parë

“Komuna e Suharekës ka vendosur të i ndihmojë mbi 100 gra për nderë të festës së gruas 8 Marsit, duke i zëvendësuar koktejet dhe organizimet e mundshme me para të gatshme të cilat do të i dhurohen gjinisë femërore”, ka përfunduar Muharremaj

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test