Aksion pastrimi në Lubovë të Istogut - Bota Sot
Aksion pastrimi në Lubovë të Istogut

Kosova

Aksion pastrimi në Lubovë të Istogut

Më: 18 mars 2018 Në ora: 07:26
Foto ilustrim

Let’s Do It Kosova organizon sot aksion pastrimi në fshatin Lubovë të Istogut. Deponia që do të pastrohet gjendet buzë rrugës kryesore Vrelle-Banje, përkatësisht në afërsi të Kishës Ortodokse.

Sipas njoftimit, përveç vullnetarëve, aksionit do t’i bashkohet edhe kryetari i Komunës së Istogut, Haki Rugova dhe përfaqësues nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor.

 Aksioni fillon nga ora 11:00.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test