Kosova shënon Ditën e Pronësisë Intelektuale - Bota Sot
Kosova shënon Ditën e Pronësisë Intelektuale

Kosova

Kosova shënon Ditën e Pronësisë Intelektuale

Më: 14 prill 2018 Në ora: 17:28
Ilustrim

Institucionet përgjegjëse të fushës së Pronësisë Intelektuale në Kosovë, shënojnë ditën Botërore të Pronësisë Intelektuale në Kosovë, më moton “Gratë në inovacion dhe kreativitet".

Sipas një njoftimi aktivitetet e organizuara nga Zyra për të Drejtat e Autorit dhe të Drejtat e Përafërta në bashkëpunim me Agjencinë për Pronësi Industriale dhe Doganën e Kosovës, do të shënohen më 18 dhe 19 prill.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test