Ky është raporti i progresit i plotë për Kosovën - Bota Sot
Ky është raporti i progresit i plotë për Kosovën

Kosova

E enjte, 18 tetor 2018

Ky është raporti i progresit i plotë për Kosovën

Më: 17 prill 2018 Në ora: 19:24
Raporti i progresit i plotë për Kosovën

Komisioni Evropian sot ka publikuar Raportin  e Progresit për vendet e Ballkanit Perëndimor.

Me këtë rast, përfaqësuesja e Lartë e BE-së për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini ka thënë se çdo shtet është vlerësuar në bazë të meritave të veta.

Sipas raportit të progresit, Shqipërisë dhe Maqedonisë i është hapur rruga për të nisur negociatat për pranim në BE, ndërsa  Kosova ende duhet të luftoj krimin dhe korrupsionin e çështje të tjera, shkruan Indeksonline.

Më poshtë gjeni raportin e plotë të  KE-së për Kosovën e cila është publikuar në faqen e tyre me 92 faqe.

Image
Image
Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test