MASHT organizon Programin e “Ndryshuesve të Rinj” - Bota Sot
MASHT organizon Programin e “Ndryshuesve të Rinj”

Kosova

E hënë, 22 tetor 2018

MASHT organizon Programin e “Ndryshuesve të Rinj”

Më: 16 maj 2018 Në ora: 06:09
MASHT

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MASHT) në bashkëpunim me Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH dhe OJQ-në e Rrjetit të Edukatorëve Peer (PEN), sot ne Amfiteatrin e Fakultetit të Edukimit, organizon ceremoninë e Programit të “Ndryshuesve të Rinj”. 

Gjatë ceremonisë do të prezantohen rezultatet e projektit të “Ndryshuesve të Rinj” në 12 komunat e Kosovës të përfshira në projekt.

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ekrem Kastrati, drejtori i GIZ-it në Kosovë, David, Oberhuber si dhe përfaqësues të Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test