Ndërprerje e energjisë në disa fshatra të Drenasit - Bota Sot
Ndërprerje e energjisë në disa fshatra të Drenasit

Kosova

E hënë, 22 tetor 2018

Ndërprerje e energjisë në disa fshatra të Drenasit

Më: 16 maj 2018 Në ora: 10:04
Foto ilustrim

KEDS ka njoftuar se gjatë ditës së sotme në Drenas do të ketë ndërpreje emergjente të energjisë.

Reduktimet do të ketë në daljen Shtrobullova prej orës 11:00-11:15 dhe prej orës 14:00-14:15.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Shtrubullova, Krajkova, Domaneku, Baica, Tërdevci dhe Obria. 

Sipas kumtesës dërguar mediave, arsyeja e ndërprerjesa është ndërttimi i ormanit 0.4 kV.-ndërprerje emeregjente.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test