MASHT organizon manifestimin mbarëkombëtar “Festa e Abetares” - Bota Sot
MASHT organizon manifestimin mbarëkombëtar “Festa e Abetares”

Kosova

E shtunë, 20 tetor 2018

MASHT organizon manifestimin mbarëkombëtar “Festa e Abetares”

Më: 17 maj 2018 Në ora: 06:58
Foto arkiv

Ministria e Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë (MAShT) organizon manifestimin mbarëkombëtar “Festa e Abetares”, i cili mbahet sot në Sallën e Sporteve “Minatori” në Mitrovicë.

Në këtë manifestim do të marrë pjesë zëvendësministri i Arsimit, Heset Sahiti, i cili do të bëjë edhe shpërndarjen e mirënjohjeve për shkollat pjesëmarrëse dhe për koordinatorët regjional. 

Në program do të prezantohen nxënësit e klasave të para nga 7 regjionet e Kosovës, Shqipëria dhe Presheva. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test