Lansohet softueri për pagesën online të policave të sigurimit - Bota Sot
Lansohet softueri për pagesën online të policave të sigurimit

Kosova

E hënë, 22 tetor 2018

Lansohet softueri për pagesën online të policave të sigurimit

Më: 17 maj 2018 Në ora: 06:59
Foto ilustrim

Në përpjekjet për të eliminuar pritjet në kalimet kufitare për pjesëtarët tanë të diasporës, Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim me Ministrinë e Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Policinë e Kosovës dhe Byronë Kosovare të Sigurimeve, do të lansojnë softuerin për pagesën online të policave të sigurimit. 

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë: zv. Kryeministri/Ministri i Diasporës dhe Investimeve Strategjike, Dardan Gashi, Ministri i Ministrisë së Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi, Drejtori i Policisë Kufitare, Shaban Guda dhe drejtori Ekzekutiv i Byrosë Kosovare të Sigurimeve, Blerim Pushkolli.
 
Pas inspektimit dhe demonstrimit të softuerit, do të ketë edhe prononcim për media dhe mundësi për pyetje. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test