Haradinaj përkujton të rënat e 24 majit - Bota Sot
Haradinaj përkujton të rënat e 24 majit

Kosova

E shtunë, 17 nëntor 2018

Haradinaj përkujton të rënat e 24 majit

Më: 24 maj 2018 Në ora: 13:46
Ramush Haradinaj ka bërë homazhe në Gllogjan

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe në Gllogjan, me rastin e shënimit të 24 Majit, Ditës së Batalionit Gardist dhe rënies së Dëshmorëve të Kombit, të Batalionit Gardist “Shkelzen Haradinaj” të Zonës Operative të Dukagjinit.

Ai ka shkruar në facebook se sakrifica e tyre shkoi deri në vetëmohim, për ta jetësuar ëndrrën tonë për shtet.

“Djemtë më të zot që pat Dukagjini u përjetësuan më 24 maj 1999, në përpjekje për shpëtimin e shokëve të plagosur. I kujtojmë e i nderojmë për jetë. Lavdi”, ka shkruar ai në facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test