Hapet salla e dytë e Kardiokirurgjisë - Bota Sot
Hapet salla e dytë e Kardiokirurgjisë

Kosova

E hënë, 15 tetor 2018

Hapet salla e dytë e Kardiokirurgjisë

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 07:10
Ilustrim

Sot bëhet hapja e sallës së dytë të Kardiokirurgjisë dhe Kujdesi Intensiv i dytë i Kardiokirurgjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

Në hapje do të jetë prezent edhe Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.

Kohë më parë ishte hapur salla e kujdesit e Kardiologjisë, e cila ofron trajtim shëndetësor 24 orë për pacientët.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test