Lansohet kampanja “Bëhu zëri im” - Bota Sot
Lansohet kampanja “Bëhu zëri im”

Kosova

E martë, 13 nëntor 2018

Lansohet kampanja “Bëhu zëri im”

Më: 19 qershor 2018 Në ora: 07:15
Ilustrim

Në Ditën ndërkombëtare për eliminimin e dhunës seksuale në konflikte, sot në Prishtinë bëhet lansimi i kampanjës "Bëhu zëri im".

Lansimi i kampanjës “Bëhu zëri im”, nis me marshin qytetar nga Sheshi “Skënderbeu” dhe vazhdon deri te Sheshi “Zahir Pajaziti”.

Kjo kampanjë është përkrahje për të mbijetuarat e dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë.

Lansimi i kampanjës organizohet nga Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) në bashkëpunim me Medica Gjakova (MGJ).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test