Ndërprerje emergjente e energjisë në këto vende - Bota Sot
Ndërprerje emergjente e energjisë në këto vende

Kosova

E hënë, 19 nëntor 2018

Ndërprerje emergjente e energjisë në këto vende

Më: 4 korrik 2018 Në ora: 09:45
Foto ilustrim

KEDS njofton se sot, më 04.07.2018  në NS 110/10 Prishtina 1 do të ketë ndërprerje emergjente të daljes nr. j23 nga ora 10:00 deri në orën 10:15.

Gjatë kësaj kohe pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Komuna e Re; AKI-ja, MAP  dhe FSK-ja, Kazerma e FSK-s Adem Jashari dhe konsumatorët tjerë qe janë në ketë dalje.

Kjo shkyçje do të realizohet për shkak të ndërrimit të transformatorit në FSK.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test