Nesër mot me diell - Bota Sot
Nesër mot me diell

Kosova

Nesër mot me diell

Më: 29 gusht 2018 Në ora: 22:17
Ilustrim

Nesër në Kosovë do të kemi mot me diell, ku temperaturat më të larta do të arrin në 30 gradë Celsius, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK-së.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat