Moti në Kosovë, priten reshje shiu - Bota Sot
Moti në Kosovë, priten reshje shiu

Kosova

Moti në Kosovë, priten reshje shiu

Më: 30 gusht 2018 Në ora: 19:45
Foto ilustrim

Nesër mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vranësirat në pjesën e dytë të ditës do të jenë në zhvillim si pasojë e ndryshimit të disa  elementeve meteorologjike, kështu që do të krijohen mundësit për reshje lokale shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30  gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat