Moti nesër në Kosovë

Kosova

Moti nesër në Kosovë

Më: 13 shtator 2018 Në ora: 20:15
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër.

“Do të mbajë mot kryesisht me diell dhe pjesërisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.

Theksohet se shtypja atmosferike do të shënojë vlerat e normales.

“Indeksi UV do t’i ketë vlerat e larta. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-4m/s”, përfundon njoftimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat