Aksioni për pastrimin e Kosovës fillon nga deponia te ujësjellësi - Bota Sot
Aksioni për pastrimin e Kosovës fillon nga deponia te ujësjellësi

Kosova

E hënë, 19 nëntor 2018

Aksioni për pastrimin e Kosovës fillon nga deponia te ujësjellësi

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 15:41
Aksioni për pastrimin e Kosovës fillon nga deponia te ujësjellësi

Nesër shënohet dita e parë e aksionit për  pastrim të përgjithshëm të Kosovës.

Në krye të këtij aksioni është task- forca qeveritare e formuar për këtë qëllim.

Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka publikuar agjendën e ditës së parë të këtij aksioni.

Më poshtë gjeni agjendën zyrtare :

Ora: 08:30- 09:00- Grumbullimi i vullnetarëve tek Hotel Grandi;

Ora 09:30-   U.d Ministri z. Fatmir Matoshi pret në takim në MMPH, Ministrin e Turizmit  dhe Mjedisit të Shqipërisë z. Blendi Klosi;

Ora: 10:00-  Hapja e Fushatës , Kryeministri i Republikës së Kosovës z. Ramush Haradinaj.

Aktivitet pastrimi tek deponia ilegale e mbeturinave afër Kompanisë së Ujësjellësit KRU “Prishtina”;

Ora 10:45- Deponia ilegale, Zona Industriale, Prishtinë;

Ora: 11:30- Liqeni i Badovcit;

Ora 13:00- Aktivitet pastrimi në Gjilan, Shkolla Fillore “Abaz Ajeti”;

Ora 13:20 – Tek varrezat e qytetit – Gjilan;

Ora 16:00- Pika kufitare “Dheu i Bardhë”, Përmbyllja e aktiviteteve ditore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test