Djegia e mbeturinave rrezikon jetën e banorëve - Bota Sot
Djegia e mbeturinave rrezikon jetën e banorëve

Kosova

E diel, 21 tetor 2018

Djegia e mbeturinave rrezikon jetën e banorëve

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 22:41
Ilustrim

Banorët e fshatrave Bellopojë, Veriq, Osejan, Gurrakoc dhe Kerrninë të Komunës së Istogut janë të shqetësuar me gjendjen e tmerrshme të cilën po përballen kohën e fundit.

Sipas banorëve, tymi i cili po shkaktohet nga mbeturinat të cilat po digjen në deponinë e këtij rajoni, po krijojnë kaos vdekjeprurës te kafshët dhe me këtë rast po rrezikohet jeta e shumë njerëzve.

Lidhur me këtë shqetësim, njëri prej banorëve të rajonit të Istogut ka kërkuar nga Komuna dhe Ministria e Mjedisit që të ndërmarrin masa ndaj kësaj situate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test