Bahtiri u kërkon drejtorëve dorëzimin e raporteve në afat rekord - Bota Sot
Bahtiri u kërkon drejtorëve dorëzimin e raporteve në afat rekord

Kosova

Bahtiri u kërkon drejtorëve dorëzimin e raporteve në afat rekord

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 14:09
Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në mbledhjen e stome të bordit të drejtorëve

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri në mbledhjen e stome të bordit të drejtorëve ka kërkuar nga drejtorët e drejtorive komunale që të angazhohen maksimalisht për realizimin e detyrave që parashtrohen para tyre dhe për ofrimin e shërbimeve sa më efikase dhe cilësore ndaj qytetarëve të komunës që i kërkojnë ato.

Në këtë takim kryetari Bahtiri kërkoi nga drejtorët që me kohë ti dorëzojnë në drejtorinë e Financave faturat për pagesë dhe që deri në fund të tetorit të përgatitet raporti për shumën e borxheve totale që ka komuna ndaj institucioneve dhe operatorëve, njofton Klan Kosova.

Po ashtu, kryetari Bahtiri kërkoi nga drejtorët që menjëherë të kompletojnë dokumentet për përfundimin e procesit lidhur me Rregulloren 01/2012 për taksat, gjobat dhe tarifat komunale.

Përveç kësaj, në takim u fol edhe për aktivitetet dhe masat që duhet të ndërmarrën ndaj pronarëve të kioskave të vendosura dhe që punojnë pa leje të organeve kompetente.

U tha se duhet të shikohet veç e veç secili rast i vendosjes së funksionimit të këtyre kioskave dhe pastaj në bazë të gjendjes faktike të vendosen masa adekuate.

Në mbledhjen e sotme bordi i drejtorëve shqyrtoi edhe disa çështje me rëndësi nga fushëveprimi i vet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...