Bekim Jashari: Ushtria e Kosovës, jetësim i amanetit të shumë gjeneratave - Bota Sot
Bekim Jashari: Ushtria e Kosovës, jetësim i amanetit të shumë gjeneratave

Kosova

Bekim Jashari: Ushtria e Kosovës, jetësim i amanetit të shumë gjeneratave

Më: 18 tetor 2018 Në ora: 18:23
Kryetari i Komunës së Skenderajt dhe djali i Hmzë Jasharit, Bekim Jashari

Kryetari i Komunës së Skenderajt dhe djali i Hmzë Jasharit, Bekim Jashari ka theksuar se gjaku i derdhur i shumë heronjve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sakrifica shumëvjeçare, angazhimi i secilit të kontribuojë në shtet-ndërtimin e Kosovës, si dhe mbështetja e miqve tanë ndërkombëtarë, u finalizuan me votim në Parlamentin e Kosovës, për Ushtrinë e Kosovës.

“Gjaku i derdhur i shumë heronjve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, sakrifica shumëvjeçare, angazhimi i secilit të kontribuojë në shtet-ndërtimin e Kosovës, si dhe mbështetja e miqve tanë ndërkombëtarë, u finalizuan me votim në Parlamentin e Kosovës, për Ushtrinë e Kosovës. Jetësim i amanetit të shumë gjeneratave! Urime të gjithëve!” ka shkruar Jashari në facebook.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...