Pacolli: Maqedonia Veriore në BE dhe NATO, stabilitet për rajonin - Bota Sot
Pacolli: Maqedonia Veriore në BE dhe NATO, stabilitet për rajonin

Kosova

Pacolli: Maqedonia Veriore në BE dhe NATO, stabilitet për rajonin

Më: 20 tetor 2018 Në ora: 10:26
Zoran Zaev dhe Behgjet Pacolli

Ministri i punëve të jashtme Behgjet Pacolli e ka vlerësuar si arritje të jashtëzakonshme votën e Kuvendit të Maqedonisë, për t’u hapur rrugë ndryshimeve kushtetuese.

"Një arritje e jashtëzakonshme për Maqedoninë Veriore, ratifikimi i Marrëveshjes historike me Greqinë. Perspektiva e Maqedonisë Veriore në NATO dhe BE do të thotë siguri dhe stabilitet për gjithë rajonin. Urime në veçanti shqiptarëve që me votë masive treguan seriozitetin e rreshtimit euroatlantik”, ka shkruar Pacolli.

Urime për shtetin fqinj kanë dërguar edhe kryeministri Ramush Haradinaj, si dhe presidenti Hashim Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...