OAK kërkon që grantet të shpërndahen në mënyrë të drejtë - Bota Sot
OAK kërkon që grantet të shpërndahen në mënyrë të drejtë

Kosova

OAK kërkon që grantet të shpërndahen në mënyrë të drejtë

Më: 26 tetor 2018 Në ora: 13:53
Oda e Afarizmit të Kosovës

Oda e Afarizmit të Kosovës përmes një kumtese për media ka përkrahur denoncimin që Kompania Bylmeti bëri ndaj keqpërdorimeve gjatë shpërndarjeve të granteve- rasti konkret i Grantit nga Agjencioni për Zhvillimin e Bujqësisë,

“Duke pas parasysh që këto grante ndikojnë në zhvillimin e biznesit dhe krijimin e vendeve të reja të punës, Oda e Afarizmit të Kosovës kërkon nga Qeveria e Kosovës që të gjitha fondet të cilat janë të dedikuara për zhvillimin e vendit të shkojnë aty ku edhe janë të parapara dhe se çdo keqpërdorim i fondeve të përballet me organet e drejtësisë”, thuhet në reagimin e OAK-ut.

Tutje Oda e Afarizmit të Kosovës përkrah dhe kërkon nga bizneset që të jenë sa më bashkëpunues dhe të paraqesin raste të tilla të keqpërdorimeve, pasiqë shpërndarja e drejtë granteve do të ndikonte pozitivisht jo vetëm në zhvillimin e biznesit por edhe në rritje të punësimit dhe zhvillim ekonomik të Kosovës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...