Alarmon Ramadani: Sonte qëndroni në shtëpi - Bota Sot
Alarmon Ramadani: Sonte qëndroni në shtëpi

Kosova

Alarmon Ramadani: Sonte qëndroni në shtëpi

Më: 13 nëntor 2018 Në ora: 23:26
?Alarmon Ramadani: Sonte qëndroni në shtëpi

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik, Naser Ramadani u ka bërë thirrje qytetarëve që sonte të rrinë brenda dhe të mos i hapin dritaret, për shkak ndotjes së madhe të ajrit.

“Sonte qëndroni në shtëpi dhe mos i hapni dritaret për aerosjen e dhomave!” ka shkruar Ramadani në Facebook.

Ndryshe nga matjet e Ambasadës amerikane, del se sonte ndotja e ajrit në Prishtinë është në shkallë alarmante, shifra ka shkuar në 194. Është më e madhja për këtë vit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...