Feim Salihu dorëhiqet nga kreu i “Pastrimit” - Bota Sot
Feim Salihu dorëhiqet nga kreu i “Pastrimit”

Kosova

Feim Salihu dorëhiqet nga kreu i “Pastrimit”

Më: 16 nëntor 2018 Në ora: 22:28
Feim Salihu

Ka dhënë dorëheqje drejtori i kompanisë “Pastrimi”, Feim Salihu.

Në një intervistë në emisionin 038, Salihu ka thënë se dha dorëheqje për arsye personale dhe se do të jetë në krye të kompanisë deri më 20 dhjetor.

Derisa dorëheqja e tij ishte kërkuar me protesta e bllokim dyersh në mandatin e parë të kryetarit Shpend Ahmeti, ai thotë se nuk e ka kuptuar qasjen e kryetarit të komunës.

“Vetëm një herë e kam takuar Shpend Ahmetin kur është bërë kryetar. Me protesta kanë dashur të më largojnë por mua më ka dhënë të drejtë edhe gjykata sepse ky vend ka ligje edhe për huliganë”, ka thënë Salihu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...