Reshjet e botës, situata në rrugë në kushtet e normales - Bota Sot
Reshjet e botës, situata në rrugë në kushtet e normales

Kosova

Reshjet e botës, situata në rrugë në kushtet e normales

Më: 18 nëntor 2018 Në ora: 21:09
Bora në Kosovë

Situata në rrugët e Kosovës pas fillimit të reshjeve të borës është në kushtet e normales, ndërsa probleme të theksuara janë në vendet malore, në rrugën e Prevallës, atë të Rugovës dhe në rrugën e Rozhajës që shpie në pikën kufitare me Malin e Zi.

Kompanitë e kontraktuara janë në terren dhe po monitorojmë situatën, ndërkohë që Ministria e Infrastrukturës  u bën thirrje pjesëmarrësve në komunikacion të tregohen të kujdesshëm gjatë vozitjes. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...