Përkujtohen dëshmorët e rënë në malet e Pashtrikut - Bota Sot
Përkujtohen dëshmorët e rënë në malet e Pashtrikut

Kosova

Përkujtohen dëshmorët e rënë në malet e Pashtrikut

Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 09:27
Foto

Në 20-të vjetorin e rënies se dëshmorëve të Kombit Muhamet Malsori, Hysni Duraku, Skender Hameli, Sinan Hoti, Isak Hoti, Sedat Hoti, Sedat Hoti, Hida Hoti dhe Ismet Hoti janë bërë homazhe dhe nderime në respekt të jetës dhe veprës së Dëshmorëve te varrezat e dëshmorëve në Krushë të Madhe si dhe te vendi i rënies në malet e Pashtrikut.

Sipas kumtesës për media, në homazhe dhe nderime të pranishëm ishin shumë qytetarë, si dhe kryetari i Komunës së Rahovecit Smajl Latifi me bashkëpunëtorë, familjarë dhe bashkëluftëtarë të dëshmorë

 Kryetari Latifi ka çmuar lart veprën dhe sakrificën e të rënëve të 4 Dhjetorit 1998.

Për  nder të veprës dhe sakrificës së dëshmorëve të Pashtrikut nën patronatin e kryetarit të komunës u mbajt edhe Akademi Përkujtimore në Shtëpinë e Kulturës “Muhamet Malsori” në Krushë të Madhe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...