Në Dragash rritet çmimi i bukës - Bota Sot
Në Dragash rritet çmimi i bukës

Kosova

Në Dragash rritet çmimi i bukës

Nga: Muharrem Qafleshi Më: 5 dhjetor 2018 Në ora: 17:15
Ilustrim

Asnjë qeverisje në botë s’është dhe s'mund të jetë demokratike me dëshirë, janë popujt ata që i detyrojnë me forcë qeveritë e tyre, të sillen si të tilla!

Qeveria e Kosovës vendosin me të drejtë taksen 100% për mallrat serbe dhe atyre të Bosnjës, por kjo qeveri duhet ta mbroj qytetarin e saj, nga abuzimet e matrapazëve, të cilët mezi presin gjera të tilla për përfitime personale, ngase në komunën e Dragashit u rrit çmimi i bukës nga 30 në 40 cent!

A thua mu në atë ditë i mbaruan rezervat e miellit të gjithë furrtareve, për ta rritur çmimin e bukës, edhe nëse hiqet taksa a do të hiqet edhe rritja e këtij çmimi, parashtrohet pyetja me të drejtë nga ana e qytetarëve.

Qeveria e Kosovës duhet të kujdeset për mos rritjen e çmimeve dhe furnizimin e të gjitha bizneseve me rrugë të tjera nga vende të tjera, se nuk është vetëm Serbia që ka rezerva drithi.

Qeveria nëse bie ndonjë vendim në dëm të qytetarit dhe nuk e mbron atë, atëherë popullit duhet të qohet në protesta siç ndodhen ditë më parë në Francë!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test