Nis ndërtimi i rrjetit të kanalizimit në disa lagje dhe 16 fshatra të Rahovecit - Bota Sot
Nis ndërtimi i rrjetit të kanalizimit në disa lagje dhe 16 fshatra të Rahovecit

Kosova

Nis ndërtimi i rrjetit të kanalizimit në disa lagje dhe 16 fshatra të Rahovecit

Më: 12 dhjetor 2018 Në ora: 09:53
Foto

Në komunën e Rahovecit, kanë nisur punimet në projektin për ndërtimin e rreth 15 kilometrave rrjet të kanalizimit në disa lagje të qytetit dhe 16 fshatra të Rahovecit.

Nisjen e punimeve në projektin për ndërtimi i rrjetit të kanalizimit, nga afër i ka parë kryetari i komunës, Smajl Latifi dhe drejtori i Drejtorisë së Urbanizimit, Planifikim dhe Mbrojtje të Mjedisit.

“Kanë filluar punimet në projektin e rëndësishëm për qytetarët e komunës së Rahovecit, ndërtimi i rrjetit të kanalizimit në shumë vendbanime të komunës sonë. Adresimi i kërkesave të qytetarëve për probleme me rrjetin e kanalizimit i kemi marrë me seriozitet dhe i kemi trajtuar ato në një projekt i cili ka filluar në fshatin Ratkoc dhe do të vazhdohet në disa lagje të qytetit dhe në 16 fshatra të komunës së Rahovecit”, ka thënë ndër të tjera kryetari Latifi, sipas kumtesës për media. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...