Vazhdojnë reshjet e borës, Tahirsylaj tregon kur do ngriten temperaturat - Bota Sot
Vazhdojnë reshjet e borës, Tahirsylaj tregon kur do ngriten temperaturat

Kosova

Vazhdojnë reshjet e borës, Tahirsylaj tregon kur do ngriten temperaturat

Më: 18 dhjetor 2018 Në ora: 07:29
Foto ilustrim

Eksperti i meteorologjisë si dhe profesori universitar, Sylë Tahirsylaj, ka thënë për se moti në ditët në vijim do të vazhdojë të jetë me reshje bore.

“Moti do të jetë me reshje atmosferike gjatë ditës së nesërme, pastaj do të ketë një ndërprerje dhe ditën e tretë do të ketë reshje.

Mirëpo do të ketë një ngritje të temperaturave maksimale dhe minimale”, tha ai.

Sipas tij temperatura minimale do të jetë -3 gradë celsius ndërsa maksimalja +5.

“Minimalja do të jetë deri në -3 ose -4 gradë celsius, ndërsa maksimalja +5 gradë celsius”, ka theksuar Tahirsylaj.

Do të ketë reshje, të cilat do të kenë efekt në mbjelljet vjeshtore, theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...