Vetura godet këmbësorin në qendër të Prishtinës - Bota Sot
Vetura godet këmbësorin në qendër të Prishtinës

Kronikë e zezë

Vetura godet këmbësorin në qendër të Prishtinës

Më: 6 janar 2019 Në ora: 21:13
Pamje nga aksidenti

Një aksident ka ndodhur pasditen e sotme mbrapa Teatrit, ku lëndime trupore ka marrë një këmbësor i moshës 70 vjeçar.

Rastin e ka konfirmuar zëdhënësi policor për Rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

“Rreth orës 18:00 është raportuar një aksident trafiku me lëndime në rrugën “Agim Ramadani” mrapa Teatrit,  ku vetura e tipit Ford  ka goditur këmbësorin, një mashkull rreth 70 vjeç cili ka pësuar lëndime. I njëjti është dërguar në QKUK dhe aktualisht po merr trajtimin e nevojshëm mjekësor”, ka thënë Borovci.

Borovci po ashtu tregon se njësia e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po heton rrethanat e aksidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...