Arrestohet i riu në Gjirokastër, qëlloi me kallash natën e vitit të ri - Bota Sot
Arrestohet i riu në Gjirokastër, qëlloi me kallash natën e vitit të ri

Kronikë e zezë

Arrestohet i riu në Gjirokastër, qëlloi me kallash natën e vitit të ri

Më: 6 janar 2019 Në ora: 22:52
Daniel Hazizaj

Një i ri është arrestuar nga Policia e Gjirokastrës pasi qëlloi me kallash natën e ndërrimit të viteve.

Daniel Hazizaj, nga fshati Valare ka qëlluar me kallash në ajër në 31 dhjetori. Report Tv mëson se prokurori Julian Cafka ka kërkuar masën e sigurisë “Burg pa afat” dhe gjykata e miratoi.

Ky aksion vjen pas paralajmërimit që bëri drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Ardi Veliu, se të gjithë ata që kishin përdorur kapsolla, fishekzjarre dhe armë gjatë ndërrimit të viteve, do të procedoheshin nga Policia.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...