Për gjashtë ditë, dy të vdekur dhe 295 aksidente - Bota Sot
Për gjashtë ditë, dy të vdekur dhe 295 aksidente

Kronikë e zezë

Për gjashtë ditë, dy të vdekur dhe 295 aksidente

Më: 7 janar 2019 Në ora: 13:48
Foto ilustrim

Për më pak se një javë në tërë Kosovën kanë humbur jetën dy persona në aksidente trafiku.

Në bazë të statistikave zyrtare të Policisë së Kosovës, që nga 1 janari i këtij viti e deri më 6 janar në tërë vendin kanë ndodhur gjithsej 295 aksidente në trafik.

Sipas këtyre statistikave, dy persona kanë humbur jetën.

Policia ka bërë të ditur se nga 295 aksidente, 100 prej tyre kanë qenë me të lënduar ndërkaq 193 kanë qenë vetëm me dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...