Prokuroria Themelore në Ferizaj paraqet kërkesë për paraburgim ndaj një të mituri - Bota Sot
Prokuroria Themelore në Ferizaj paraqet kërkesë për paraburgim ndaj një të mituri

Kronikë e zezë

Prokuroria Themelore në Ferizaj paraqet kërkesë për paraburgim ndaj një të mituri

Më: 8 janar 2019 Në ora: 11:26
Foto ilustrim

Prokuroria Themelore në Ferizaj, Departamenti për të Mitur, ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj, ndaj të miturit Q.M. sepse ekziston dyshimi i bazuar se me datën 07.01.2019, pas një konflikti verbal me të miturin A.H., e sulmon atë me një brisk duke e goditur dy herë në pjesën e belit afër veshkave.

Nga të cilat goditje i dëmtuari pëson lëndime të rënda trupore dhe fillimisht dërgohet në Qendrën Emergjente në Ferizaj e më pas në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës (QKUK).

I mituri Q.M.  me vendim të Prokurorit të Shtetit gjendet në ndalim që nga data 07 .01.2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...