U kap me heroinë në portin e Durrësit, burg pa afat shoferit - Bota Sot
U kap me heroinë në portin e Durrësit, burg pa afat shoferit

Kronikë e zezë

U kap me heroinë në portin e Durrësit, burg pa afat shoferit

Më: 9 janar 2019 Në ora: 11:35
Ilustrim

Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” pa afat për shoferin Bledar Shqarthi, i cili pak ditë më parë u kap në portin e Durrësit me 4 kg heroinë.

39-vjeçari nuk pranoi të flasë në gjykatë duke thënë se shpjegimet do t’i japë në një moment të dytë.

Lënda narkotike u gjet e fshehur në një kamion pak ditë më parë në portin e Durrësit dhe dyshohet se kishte si destinacion Italinë.

Heroina është gjetur brenda një çante,  të cilën e mbante drejtuesi i kamionit. Mjeti ku u gjet droga ishte i  ngarkuar me konfeksione.

Prokuroria vijon hetimet ku dyshohet se ka persona të tjerë të përfshirë në trafikun ndërkombëtar të drogës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...