I arrestuari dje në Prishtinë dyshohet edhe për disa raste të grabitjeve - Bota Sot
I arrestuari dje në Prishtinë dyshohet edhe për disa raste të grabitjeve

Kronikë e zezë

I arrestuari dje në Prishtinë dyshohet edhe për disa raste të grabitjeve

Më: 10 janar 2019 Në ora: 09:54
Aksioni i Policise

Policia e Kosovës gjatë një aksioni dje në Prishtinë ka arrestuar një person.

I arrestuari H.S është arrestuar pasi i njëjti nuk ka respektuar urdhrat e zyrtarëve policorë dhe në ikje kishte shkaktuar aksident trafiku.

Policia e Kosovës sot ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e të dyshuarit, duke bërë të ditur se i arrestuari është i dyshuar edhe për disa raste të grabitjeve.

Tek I dyshuari është gjetur elektroshok.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar pasi që i njëjti duke mos i respektuar urdhëratë e zyrtarëve policorë në ikje ka shkaktuar aksident trafiku. Gjatë kontrollit i është gjetur një elektroshok, ndërsa gjatë verifikimit i njëjti është i dyshuar për disa raste grabitje”, thuhet në njoftimin e Policisë.

 Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është dërguar në mbajtje. 

Indeksonline raportoi nga afër për këtë aksion, ku edhe më poshtë keni fotografitë nga arrestimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...