Pesë të arrestuar për armë në Vushtrri - Bota Sot
Pesë të arrestuar për armë në Vushtrri

Kronikë e zezë

Pesë të arrestuar për armë në Vushtrri

Më: 10 janar 2019 Në ora: 16:52
Pesë të arrestuar për armë në Vushtrri

Pesë persona të dyshuar për armëmbajtje pa leje janë arrestuar pas një operacioni policor të Sektorit të Hetimeve Rajonale, në mbështetje të Njësisë për Reagim të Shpejtë.

Policia përmes një komunikate ka njoftuar se gjatë ditës së sotme, me urdhër të Gjykatës Themelore në Mitrovicë, është bërë bastisje në katër shtëpi  dhe lokacione të ndryshme në Vushtrri me ç’ rast si të dyshuar për armëmbajtje pa leje janë arrestuar pesë persona.

Sipas Policisë, si rezultat i bastisjeve gjatë kontrollit në shtëpitë  e të dyshuarve janë gjetur katër armë dhe municion i ndryshëm.

Policia ka njoftuar se ka konfiskuar tri pistoleta, një pushkë gjuetie, 73 fishekë për pistoletë dhe 62 fishekë të pushkës së gjuetisë.

Ndaj  personave të dyshuar, janë iniciuar rastet ‘’mbajtje në pronësi, në kontroll, në posedim ose në shfrytëzim të paautorizuar të armëve’’, ndërsa pas procedurave intervistuese  me urdhër të prokurorit të rastit  të dyshuarit janë liruar për procedurë të rregullt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...