Gruaja lajmëron në Polici bashkëshortin e sëmurë psiqik, ishte i armatosur - Bota Sot
Gruaja lajmëron në Polici bashkëshortin e sëmurë psiqik, ishte i armatosur

Kronikë e zezë

Gruaja lajmëron në Polici bashkëshortin e sëmurë psiqik, ishte i armatosur

Më: 12 janar 2019 Në ora: 08:49
Foto ilustrim

Një person është ndaluar nga Policia, pasi bashkëshortja e tij kishte lajmëruar se burri i saj me të meta mendore është i armatosur.

“Ankuesja femër K/Shqiptare, ka njoftuar se bashkëshorti i saj  me të meta mendore mashkull K/Shqiptar, posedon një armë (revole). Arma  e llojit “Ekol Special”, kal 9 mm, me një karikator pa fishe, vullnetarisht është dorëzuar dhe  konfiskuar nga i dyshuari”, njofton Policia.

“Po ashtu të dyshuarit i është ofruar tretman mjekësor.  Me vendim të Prokurorit, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt”, thuhet në njoftim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...