Arrestohet shtetasja e Shqipërisë për keqtrajtimin e fëmijës - Bota Sot
Arrestohet shtetasja e Shqipërisë për keqtrajtimin e fëmijës

Kronikë e zezë

Arrestohet shtetasja e Shqipërisë për keqtrajtimin e fëmijës

Më: 12 janar 2019 Në ora: 08:59
Foto ilustrim

Një grua është arrestuar nga Policia në Prizren, pasi e njëjta dyshohet për keqtrajtim apo braktisje të fëmijës.

Siç njofton Policia, rasti ka të bëjë me një fëmijë i icli ishte duke kërkuar lëmoshe te “Ura e Gurit”, dhe se policia pasi ka parë fotografitë e publikuara ka nisur një hetim i cili ka rezultuar me ndalimin e një shtetase nga Shqipëria.

“Pas publikimit dhe shpërndarjes të një fotoje të një fëmije lëmosh kërkues të shtrirë tek Ura e Gurit, Policia pas një pune hetimore ka arrit të identifikoj dhe arrestoj  një familjarë të dyshuarën femër rome/shtetase e R. Shqipërisë. E dyshuara pas intervistimit dhe konfiskimit të dokumentacionit me vendimin e Prokurorit, lirohet në procedurë të rregullt”, njofton Policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...