Aktakuzë për vjedhje të 348 pakove me cigare - Bota Sot
Aktakuzë për vjedhje të 348 pakove me cigare

Kronikë e zezë

Aktakuzë për vjedhje të 348 pakove me cigare

Më: 14 janar 2019 Në ora: 11:51
Ilustrim

Prokuroria Themelore në Gjakovë, ka ngritur aktakuzë kundër M.R. nga Prishtina, pasi në bashkëkryerje me personin N.N., kanë hyrë me forcë duke thyer xhamin e derës së një lokali në Gjakovë dhe kanë marrë 358 pako cigare të llojeve ndryshme dhe arkën e parave që gjendej në lokalin e tani të dëmtuarit A.S.

Sipas Prokurorisë, të pandehurit edhe pse janë vërejtur nga policia, me automjetin e tyre kanë arritur të largohen nga vendi i ngjarjes, ku gjatë ikjes e kanë goditur automjetin e policisë, dhe tre prej tyre në këmbë janë larguar në drejtim të panjohur, ndërsa i pandehuri M.R., është arrestuar dhe gjendet në paraburgim që nga data 14 nëntor të vitit që lamë pas.

Me këto veprime ekziston dyshimi i bazuar mire se i pandehuri ka përmbushur elementet e veprës penale të përshkruar më lartë.

Prokurori i rastit, i ka propozuar Gjykatës Themelore në Gjakovë, që i pandehuri të shpallet fajtorë dhe të dënohet sipas ligjit për veprën penale e cila i vihet në barrë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...