Një i arrestuar në Skenderaj për trafikim me njerëz - Bota Sot
Një i arrestuar në Skenderaj për trafikim me njerëz

Kronikë e zezë

Një i arrestuar në Skenderaj për trafikim me njerëz

Më: 18 janar 2019 Në ora: 10:16
Ilustrim

Policia e Kosovës, konkretisht njësia e antitrafikimit me qenie njerëzore në Mitrovicë, me datën 17 janar 2019, ka realizuar një urdhërkontroll në dy lokacione të caktuara në rajonin e Mitrovicës, konkretisht në Skenderaj, me ç’rast janë evidentuar tre persona të dyshuar, nën dyshimin e bazuar për kryerje të veprave penale ‘trafikim me njerëz’, ‘shërbime seksuale të viktimave të trafikimit’ dhe ‘mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve’.

Personi i arrestuar lidhur me këtë rast është R. L. lindur me 1958                

Gjatë kontrollit të kryer në trupin e të dyshuarit janë gjetur 4 revole armë , 1 armë gjuetie dhe 28 fishekë të kalibrave të ndryshëm. 

I dyshuari i arrestuar pas intervistimit është ndaluar për 48 orë,  me vendim të prokurorit kompetent kujdestar. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...