Hyrje në sistemin kompjuterik, arrestohet një person - Bota Sot
Hyrje në sistemin kompjuterik, arrestohet një person

Kronikë e zezë

Hyrje në sistemin kompjuterik, arrestohet një person

Më: 19 janar 2019 Në ora: 18:12
Ilustrim

Një person është arrestuar në Pejë, pasi që i njëjti në mënyrë të paautorizuar përmes internetit, i është qasur sistemeve kompjuterike të ankuesit dhe ka penguar në vazhdimësi funksionimin normal të infrastrukturës.

Gjatë kontrollit në një lokacion në cilësi të provave materiale janë sekuestruar:  5 Llap-top, 1 Tablet, 1 Modem, 1 Micto Tick,  1 celular dhe 1 kartë resiveri. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...