Plagoset me armë një qytetar në Fushë Kosovë - Bota Sot
Plagoset me armë një qytetar në Fushë Kosovë

Kronikë e zezë

Plagoset me armë një qytetar në Fushë Kosovë

Më: 8 shkurt 2019 Në ora: 19:35
Foto ilustrim

Rreth orës 17:00 të ditës së sotme një preson është plagosur në Fushë Kosovë. Sipas Policisë së Kosovë incidenti ka ndodhur pasi një person aksidentalisht ka shkrepur më armë.

“Policia ka marrë informatën se rreth orës 17:00, në një objekt ne rrugën "Nena Terezë" në Fushë Kosovë, një person ka marrë plagë nga arma e zjarrit”, ka thënë zëdhënësja e Policisë, Flora Ahmeti.

Ajo ka treguar se njësitet policore kanë dalë ne vendin e ngjarjes dhe kanë nisur një hetim lidhur me rrethanat  e këtij rasti.

“Viktima mashkull Xh. B është dërguar  ne QKUK për te marre trajtimin e nevojshëm mjekësor. Mbështetur ne informacionet e para dyshohet për shkrepje aksidentale te armes se zjarrit 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...