Fushë Kosovë: Aksidentalisht qëllon veten me armë në kokë - Bota Sot
Fushë Kosovë: Aksidentalisht qëllon veten me armë në kokë

Kronikë e zezë

Fushë Kosovë: Aksidentalisht qëllon veten me armë në kokë

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 14:49
Foto ilustrim

Një mashkull ka marrë lëndim të rëndë, pasi aksidentalisht ka qëlluar veten në kokë.

“Sipas dëshmitarëve raportohet se viktima mashkull K/Shqiptar, derisa ishte në dhomën e tije duke  manipuluar  me një armë zjarri-revole, arma ka shkrepur aksidentalisht me ç’rastë dyshohet se viktima ka  goditur  veten me plumb në kokë. Viktima nga dëshmitarët është dërguar për tretman mjekësor në QKUK-ë, ku gjendja e tije shëndetësore sipas mjekut kujdestar është e rëndë”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë.

Rastit ju kanë përgjigjur njësitet relevante policore  si dhe prokurori i shtetit.

Arma –revolja se bashku me një fishek dhe një gëzhojë është gjete dhe konfisku nga policia. Me vendimin e prokurorit, iniciohet rasti dhe mbetet nën hetime.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...