Marrje me prostitucion, arrestohen katër femra - Bota Sot
Marrje me prostitucion, arrestohen katër femra

Kronikë e zezë

Marrje me prostitucion, arrestohen katër femra

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 14:52
Ilustrim

Policia e Kosovës ka mbrëmë ka bastisur një lokal në Ferizaj, me ç’rast janë tri shtetase të Republikës së Shqipërisë, dhe një kosovare.

Sipas Policisë, bastisja është bërë pas një pune operative-hetimore dhe me urdhërin e Gjyqtarit të procedurës paraprake.

“Pas intervistimit të tyre me vendimin e prokurorit kompetent, dy të dyshuara dërgohen në qendrën e mbajtjes, kurse dy të tjera lirohen në procedurë të rregullt.

Gjatë zbatimit të këtij operacioni janë njoftuar edhe inspektoret komunal ku  gjatë kontrollit të lokalit dhe dokumentacionit kanë hasur në parregullsi  me ç’rast lokali në fjalë është mbyllur. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...