Digjet kulmi i një shtëpie, shkak ora e rrymës elektrike - Bota Sot
Digjet kulmi i një shtëpie, shkak ora e rrymës elektrike

Kronikë e zezë

Digjet kulmi i një shtëpie, shkak ora e rrymës elektrike

Më: 9 shkurt 2019 Në ora: 17:12
Ilustrim

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri në Prizren.

Policia e Kosovës ka raportuar se për shkaqe të panjohura, ka marrur flakë ora e rrymës elektrike e vendosu në një shtyllë elektrike pranë një shtëpie. Si pasojë e kësaj, flaka ka përfshirë një pjesë të kulmit të shtëpisë së viktimës, ku më pas është këputur një kabllo e rrymës elektrike dhe si pasojë e kësaj ka rënë mbi veturën, e cila ishte pronë e viktimës.

Organet kompetente, njësia relevante policore, njësiti i zjarrëfikësve dhe një ekip i KEDS-it kanë dalur menjëherë në vendin e ngjarjes.

Përveç dëmeve materiale, nuk është raportuar për të lënduar, kurse rasti me vendim të prokurorit është iniciuar dhe po hetohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...